Sayt xəritəsi

TƏLƏBƏ TƏŞKİLATLARI



UĞURLARIMIZ

      Universitetdə fiziki tərbiyə işinin səmərəli təşkilinin nəticəsidir ki, tələbələrimiz Muxtar Respublikamızda keçirilən bütün yarışlarda müvəffəqiyyətlə çıxışlar etmişlər. Təkcə 2013-2014-cü ildə Muxtar Respublikamızda keçirilən yarışların nəticələrinə nəzər salsaq bunu aydın görmək olar.

 

2013-cü ildə

  

Nax MR birinciliyi:

 

Əsahbukəhf ziyarətgahına yürüş

        Ümumi komanda - I yer

 

Əlincə qalasına dırmanma

        Ümumi komanda- I yer

 

Ağbulaq istirahət mərkəzinə yürüş

        Yaqubov Ramid- I yer

        Məmmədov Yadigar - II yer

 

                                                     Nax MR Ali məktəblərinin birinciliyi: Badminton (qızlar)

        Hənifəyeva Fəridə-I yer

        Əmiraslanova Həlimə- II yer

        Əliyeva Arzu- III yer

 

Voleybol (oğlanlar):

        Ümumi komanda- I yer

 

Şahmat

        Əliyeva Roza- I yer

 

 

2014-cü ildə MR birinciliyində idmançılarımızın nəaliyyətləri aşağıdakı kimi olmuşdur.

 Naxçıvan MR birincilikləri:       

 

Futbol:                                                       Naxçıvan MR çempionatı I yer

                                                                 Naxçıvan MR kuboku I yer

 

Əshabu-kəhf ziyarətgahlna 10 km qaçış:    Ümumi komanda I yer

Şəxsi birincilik:                                     MəmmədovYadigar I yer     ped.fak.

                                                           Novruzov Xalid II yer         ped.fak.

 

Əlincə qalasına dirmanma:                          Novruzov Xalid I yer           ped.fak.

                                                                Ümumi komanda II yer

 

Duzdağ 5 km məsafəyə qaçış:            Novruzov Xalid III yer       ped.fak.

 

Karate:                                                   Allahverdiyev Nicat III yer   ped.fak.

 

Velosiped:   8 km məsafəyə yürüş-  Ümumi komanda-Iyer

 

Şəxsi I-lik

Hənifəyev Malik I-yer                                                                              müh- memar

Orucvov   Tərxan III-yer                                                                           magistr

 

Qaydasız döyüş:                                                          İsmayılov Kərim  II-yer                                      Pedaqoji

 

Peyntbol   Nax. MR birinciliyi

1.       Ümumi komanda III yer

       

  10-17 noyabr “Beynəlxalq Tələbə Həftəsi”nə   həsr olunmuş     Nax.          MR ali məktəblərinin birinciliyi

 

Velosiped

1.       10  km məsafəyə velesiped yürüşü  Ümumi komanda    I yer

 

Şəxsi birincilik

1.         1. Hənifəyev Malik                                                                                   I yer

          2. Yaqubov Ramid                                                                                  III yer

                                            

 

Badminton

 

1.Hənifəyeva Fəridə                                                            Iyer

2. Həsənova Röya                                                               II yer

3.Əliyeva arzu                                                                        III yer

4. Yusifəliyeva Zərövşən                                                     III yer

 

Şahmat

1.Müslümzadə Röya                                             Iyer

2. Məmmədov Əli                                                  III yer          

   

İdmançılarımız Azərbaycan Respublikası ali məktəblərinin “Universiada və çempionatları”nda da müvəffəqiyyətlə çıxış edirlər. Son 2014-cü ilin çempionatındakı nəticələr bizə bunu deməyə imkan verir. Belə ki, bu çempionatda sərbəst güləşənlər, cüdo güləşənlər, badmintonçular iştirak etmiş və yüksək nəticələr göstərmişlər.

                           

2014-cü ildə

Azərbaycan Ali məktəblərinin Universiadası

 Sərbəst güləş:               Ümumi komanda III yer.

Şəxsi birincilik:               Nəbiyev Röyal II yer                ped.fak.

                                     Səfərov Sadiq II yer                  ped.fak.

                                     Yaqubov Ramid III yer             ped.fak.

                                     İbrahimov Məmməd III yer      iqtisad.fak.

 

Badminton (qızlar):                                  Ümumi komanda III yer

Cüdo:                                                         Rəsulzadə Allahverdi III yer- iqtisad.fak.

   

.

 2013-2014-cü tədris ilində Naxçıvan Dövlət Universitetində I kurslar arasında fakültələr üzrə keçirilən yarışlarda fakültələrin mükafata layiq tutduğu yerlərin qrafiki (cədvəl -1)

İdamnın növü

Ped

İqtis.

Hüquq

Mühəndis

Fizika Riyaziyyat

Beynəlxalq mün.

Təbiət

Tibb

Voleybol

(oğlan)

I

III

II

 

 

 

 

 

Voleybol

  (qız)

I

 

 

III

 

 

 

II

S/T tennis

1

 

 

 

 

11

111

 

Badminton

 

 

 

 

 

 

 

 

Sərbəst

güləş

 

 

 

 

 

 

 

 

Cüdo

 

 

 

 

 

 

 

 

Şahmat

I

 

 

 

III

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      2013-3014-cü tədris ilində Naxçıvan Dövlət Universitetində “Universiada-2014”  fakültələr üzrə keçirilən yarışlarda fakültələrin mükafata layiq tutduğu yerlərin qrafiki

İdamnın növü

Ped.

İqtis.

Hüquq

Mühəndis

Fizika Riyaziyyat

Beynəlxalq mün.

Təbiət

Tibb

Tarix fak.

Voleybol

(oğlan)

I

 

III

II

 

 

 

 

 

Voleybol

  (qız)

II

 

 

III

 

 

 

I

 

S/T tennis

I

 

 

 

 

 

II

 

III

Badminton(qızlar)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sərbəst

güləş

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cüdo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şahmat

I

 

 

 

III

 

 

II

 

Basketbol

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atletika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Futbol

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Badminton (oğlanlar)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Tələbə idman klubunun sədri:                  M.H.Rəhimov

                                                                     

2014-2015-ci tədris ilində I kurslar arasında keçrilən seçmə yarışlarda fakültə komandalarının tutduğu yerlər

 

Voleybol (oğlanlar)

1.Pedaqoji fakültə  I yer

2. Riyaziyyat fak   II yer

3. İqtisad fak          III yer

 

Stolüstü tennis

1.        Pedaqoji fak                 I yer

           1, Beynəlxalq münasibətlər  II yer

           2. Tibb fakültəsi                                              III yer

 

Şahmat

  1. İqtisad fak                                                                 I yer

  2. Pedaqoji fak                                                                II yer

  3. Tibb fak                                                                       III yer

 

 

2015-ci il Azərbaycan Respublika I -liyi

Boks

 

1. Əliyev Tayfur I Yer

 

Azərbaycan Respublikası Ali Məktəb tələbəklərinin XII “Universiadası”                                         

 

Şahmat

1.Həsənzadə Toğrul 51 iştirakçı arasinda  V yer