Slovak international scientific journal. №89 (Slovakiya beynəlxalq elmi jurnalı. №89  26-29 səyfə 2024)
Slovak international scientific journal №89, 2024.pdf
Respublika jurnallarındakı nəşrlər
1.Axundov Akim,  Kamil Əliyev Azərbaycanda dincə qoyulmuş torpaqlar Naxçıvan  Dövlət Universitetinin   Elmi əsərləri. Texnika  elmlər seriyası, NDU-nun xəbərləri,Naxçıvan:2018, № 4(93) səh-158 -160
2.Axundov Akim, Heydər Əsədov Azərbaycanda su ehtiyatlarının özü təmizlənməsi və çirklənmdən mühafizəsi.Naxçıvan  Dövlət Universitetinin   Elmi əsərləri. Təbiyət  elmlər seriyası, NDU-nun xəbərləri,Naxçıvan:2018, № 7(96) səh-179 -182
3.Axundov Akim, Heydər Əsədov Azərbaycanda atmosferi çirkləndirən mənbələrin yaratdığı fəsadlar və çirklənmədən qorunmaq üçün mübarizə tədbirləri
Naxçıvan  Dövlət Universitetinin   Elmi əsərləri. Texnika  elmlər seriyası, NDU-nun xəbərləri,Naxçıvan:2018, № 8(97) səh-74 -78
4.Axundov Akim Naxçıvan şəhərinin təbii-iqlim şərayiti və ekoloji inkişaf amilləri
Naxçıvan  Dövlət Universitetinin   Elmi əsərləri. Təbiyət və tibb  elmlər seriyası, NDU-nun xəbərləri,Naxçıvan:2021, № 3(112) səh-205 -208
5.Axundov Akim, Sahib Hajiyev Mədəni Və Təbii Bitkilər Altında Torpaqların Ekomeliorativ Qiymətləndirilməsi
Naxçıvan  Dövlət Universitetinin   Elmi əsərləri. Təbiyət və tibb  elmlər seriyası, NDU-nun xəbərləri,Naxçıvan:2022, № 7(120) səh-80- 85
6.Axundov Akim, Sahib Hajiyev Naxçıvan Muxtar Respublikasında 100 İldə Aparılan Torpaq Tədqiqatları Naxçıvan Müəllimlər İnstitutu Keçirildiyi tarix  (05.03.2024)  Səyfə 1. 12 . 162-167
chrome-extension://kdpelmjpfafjppnhbloffcjpeomlnpah/https://www.nmi.edu.az/wp-content/uploads/2024/11/Naxcivan-100-iliyi-16.11.2024.pdf
7.AkimAxundov, Ağacanova Mehri Ordubad İnzıbati  Rayonunda Torpaqların Formalaşmasına Təsir Göstərən Təbii və Antropogen Amillər Magistratura və Doktorantura Mərkəzi    2024 səh- 514- 517